Виставка живопису Тетенка

У Сєвєродонецькій галереї мистецтв відкрилася виставка живопису Леоніда Тетенка, художника з українськими коренями, який більшу частину свого життя провів у Казахстані. Дивовижний синтез сходу та заходу, космосу та цілком земних моментів життя — все це можна побачити на виставці.

Книжковий графік, ілюстратор і дизайнер Леонід Тетенко довгі роки працював художнім редактором у казахстанських видавництвах, створював ілюстрації для багатьох книг, частину з яких можна було побачити і на виставці під назвою “Від давнього Казахстану до українських мотивів”. Леоніду Івановичу завжди доручали найвідповідальніші проекти - наприклад, випуск літератури про Брежнєва. При такому щільному робочому графіку картини вдавалося писати тільки мимохідь. Але 2003 змінив усе. Леонід Тетенко став займатися тільки живописом. Роботи майстра були представлені на чисельних виставках, багато з них знаходяться в приватних колекціях Росії, США, Німеччини, Польщі, України і Казахстану. Живопис майстра багатогранний, від квіткового натюрморту - до космічних мотивів. Роботи виконані різною технікою написання, хоча найбільше, зізнається майстер, він любить працювати з акриловими фарбами.

Покинувши Батьківщину у п’ятнадцять, Леонід повернувся до неї у шістдесят. Східна філософія не могла не позначитись на його ранніх роботах, проте зараз улюблена тема художника — це сучасне життя рідного краю. Те, що в його колекції картин з'явилися творіння космічного змісту, не випадковість. Леонід Тетенко пережив клінічну смерть і після цього, як він стверджує, йому відкрилося своє бачення будови.

Олена  Шукайло

Последние комментарии