Безпрецедентне рішення щодо контролю за якістю комунальних послуг

Херсонська міська рада, 12 вересня 2014 року, переважною більшістю присутніх на сесії депутатів, прийняла рішення «Про затвердження Порядку здійснення контролю з боку будинкових комітетів за обсягом та якістю надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій». В Україні подібне рішення ще не мало прецедентів. 

Зазначений проект рішення у 2010 році був підготовлений громадською організацією «За Майбутнє Херсона» в рамках реалізації стратегії «Правова підтримка ініціатив громадськості за якісні комунальні послуги» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Лобістська кампанія, щодо ухвалення цього рішення, проводилась на протязі 4 років. Перша спроба його прийняття була у 2010 році, але того разу не вистачило всього декількох голосів.

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко зазначив: «Так, це один з напрямків системного реформування, про які вже давно і багато говориться в Україні. Так, це наша, Херсонська ініціатива і це той випадок, коли ми не використовуємо існуючий досвід іншого міста, а самі відпрацьовуємо приклад для інших регіонів країни. Це в певній мірі виклик для нас. Але цей крок кардинально змінює систему взаємовідносин, змінює звичну послідовність дій. Часи, коли мешканець багатоповерхового будинку розглядався виключно у якості платника, а ЖЕК звик лише отримувати від нього платню, повинні піти у минуле. Ми ставимо завдання, точніше сказати, - вимогу, кардинальної зміни психології та принципів взаємовідносин. Постачальник послуги повинен заробляти, а не отримувати гроші за послуги які надає. А той, хто ці послуги отримує, повинен бути впевнений у тому, що вони йому надані фактично, а не на папері, і головне - відповідної якості».

Зараз у Херсоні опрацьовуються технологічні карти контролю за кожною окремою послугою. З цією метою буде обрано 1-2 будинкових комітети на базі яких планується розробка механізмів контролю за утриманням будинків та прибудинкових територій з подальшим запровадженням подібної практики для інших будинків. 

 

Володимир Макуха, ГО "За Майбутнє Херсона"

Последние комментарии