У Сєвєродонецькій міській раді відбулась презентація результатів енергетичного аудиту типових будівель м. Сєвєродонецька

У Сєвєродонецькій міській раді відбулась презентація результатів енергетичного аудиту типових будівель м. Сєвєродонецька

8 червня 2017 року в приміщенні міської ради пройшла презентація результатів енергетичного аудиту типових будівель м. Сєвєродонецька, яка була представлена експертом асоціації енергоаудиторів Володимиром Печерським.

У заході прийняли участь 48 осіб – представники бюджетних організацій міста, житлово-комунальних підприємств та керівництво міста в особі в.о. першого заступника міського голови Сергія Зарецького та заступника міського голови Олексія Яроша.

Вступне слово взяв в.о. першого заступника міського голови Сергій Зарецький, який повідомив про те, що у грудні 2016 року міська рада підписала меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва в рамках технічної допомоги з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється компанією International Resources Group (IRG).

Очікуваними результатами роботи за проектом стане:

 1. Підвищення спроможності міста у розробці та впровадженні реформ з енергоефективності через проведення навчання з побудови енергетичного менеджменту згідно стандарту ISO 50001.
 2. Залучення інвестицій у проекти з енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії через проведення енергоаудитів, підготовку бізнес планів, техніко-економічних обґрунтувань, підготовки технічної документації з реалізації інвестиційних проектів, що фінансуються приватними, публічними інвесторами та Міжнародними фінансовими організаціями (МФО) (Світовий Банк, ЄБРР, НЕФКО, та інші).
 3. Розбудова потенціалу міста та громадян через проведення кампанії з інформування громадськості щодо енергетичної ефективності та використання альтернативних джерел енергії.

Далі слово взяв представник проекту USAID Олександр Стеценко, який розповів про суть системи енергетичного менеджменту та необхідність і актуальність впровадження системи енергоменджменту у місті Сєвєродонецьку.

«Енергетичний менеджмент» – це діяльність, що спрямована на забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємстві або в муніципалітетах, що дозволяє значно оптимізувати обсяги енерговитрат.

Енергоменеджмент включає:

 • моніторинг енергоспоживання;
 • аналіз існуючих показників як основи складання нових бюджетів;
 • розроблення нових маловідходних та безвідходних технологій;
 • розробку енергетичних бюджетів;
 • розроблення енергетичної політики;
 • планування нових енергозберігаючих заходів;
 • розроблення ефективних систем та засобів контролю за енергоспоживанням та захисту довкілля від забруднення;
 • організація інтегрованого енергетичного та економічного менеджменту.

 

Основним доповідачем Володимиром Печерським була представлена презентація результатів проведених енергоаудитів муніципальних та житлових будівель міста.

Енергоаудит – це процедура, яка відповідає на декілька важливих питань: де і з якої причини в будинку відбуваються втрати тепла та електрики, що конкретно необхідно зробити, щоб підвищити енергоефективність будинку, наскільки покращаться умови проживання в будівлях після проведення комплексу рекомендованих дій з теплової модернізації, скільки все це коштуватиме.

В результаті проведеної роботи за підтримкою проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» компанією ТОВ «ЕСКО Україна» був виконаний енергоаудит 12 об’єктів, а саме: ДЮСШ № 2, ЗОШ № 12,
ЗОШ № 14, ЗОШ № 20, Хірургічний корпус КУ «Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» (вул. Єгорова, 2Б), Будівля консультативно-діагностичного поліклінічного відділення № 1 КУ«Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня» (вул. Сметаніна, 5), будівля УПтаСЗН, житлові будинки (ш. Будівельників, 21, вул. Лисичанська, 5а,
вул. Першотравнева, 29, пр. Центральний, 6, вул. Юності, 13).

В результаті проведеного енергоаудиту в обраних об’єктах виявлений низький рівень енергоефективності. Для більшості обраних об’єктів характерними є:

 • централізоване теплопостачання;
 • відсутнє використання індивідуальних теплових пунктів з погодним та погодинним регулюванням;
 • недостатній рівень теплозахисту огороджувальних конструкцій;
 • експлуатація застарілих однотрубних систем опалення, гідравлічне та теплове розбалансування систем;
 • відсутність механічної системи вентиляції та недостатній рівень повітрообміну;
 • експлуатація освітлювальних систем із лампами розжарювання або застарілими освітлювальними установками з люмінесцентними лампами;
 • недотримання параметрів теплового режиму, повітрообміну та рівня освітленості в приміщеннях закладів.

Результатом енергоаудиту є пакет документів з конкретними і детально аргументованими рекомендаціями щодо теплової модернізації будівель. Без цих документів фахівці з утеплення стін, переобладнання вентиляційної системи, електросистеми і т. д. не зможуть розпочати роботу.

При виконанні заходів, визначених енергоаудитом, зазначив Володимир, клас енергоефективності підвищиться та відбудеться значна економія коштів на об’єктах бюджетної сфери  та коштів мешканців будинків та.

Енергоаудит – перший крок до комфортних умов життя!

 

Депаратамент економічного розвитку

Последние комментарии