Увага! Африканська чума свиней!

Управління Держпродспоживслужби в м.Сєвєродонецьку повідомляє про складну епізоотичну ситуацію в з΄вязку з періодичними спалахами африканської чуми в регіонах України.

Основною проблемою є відсутність вакцини та методів лікування даної хвороби. Хвороба швидко розповсюджується та характеризується блискавичним перебігом. АЧС характеризується високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Крім як спалення тварин, заражених африканською чумою, іншого способу боротьби з вірусом не існує. Слід відмітити, що вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Ситуація ускладнюється тим, що спалах  африканської чуми свиней зафіксовано в Харківській області, з якої надходить значна частина м΄ясопродуктів на споживчий ринок м.Сєвєродонецька. Рішенням ДНПК при Харківській міській раді карантин був оголошений в частині Основ'янського району Харківської  області, до зони нагляду входить і сам Харків. Також, встановлена зона захисту в радіусі 3 км від місця епізоотичного вогнища, до складу якої входить частина Основ'янського району.

У зв'язку з даною  ситуацією заборонено вивезення, ввезення і транзит живих тварин та продукції тваринного походження з епізоотичного осередку на територію зони захисту.

Наразі при виїзді з селища Бабаї встановлені і обладнані дезінфекційними бар'єрами карантинно-поліцейські пости, які перешкоджають ввозу та вивозу продукції тваринного походження з цієї території.

Враховуючи епізоотичну ситуацію по АЧС Управління Держпродспоживслужби в м. Сєвєродонецьку попереджає про обмеження господарських зв’язків з постачальниками сировини  та продукції тваринного походження, що вироблені на територіях  епізоотичного осередку. Обіг  необроблених продуктів тваринного походження здійснювати тільки при наявності документів, що підтверджують їх походження, наявності маркування та клеймування (для м΄ясосировини).

Небезпеку становлять живі тварини, продукція забою і переробки продуктів свинарства, які реалізовані в місцях несанкціонованої торгівлі. Такі продукти  можуть бути заражені вірусом АЧС  та і взагалі є дуже небезпечними для здоров'я.

Особливу увагу звертаємо власників тварин про необхідність негайного інформування в разі захворювання або падежу свиней Управління Держпродспоживслужби в м. Сєвєродонецьку (93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, Шосе Будівельників,23) за телефонами: 5-19-07;   5-19-08;   095-33-01-758;  050-69-76-946

За матеріалами  Управління Держпродслужби в м.Сєвєродонецьку

 

Відділ контрою споживчого ринку департаменту економічного розвитку та торгівлі Сєвєродонецької міської ради

Джерело: сайт Северодонецкого городского совета

Последние комментарии