Про щомісячну адресну допомогу переселенцям для покриття витрат на проживання

До уваги осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

 

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №505 громадяни, які перемістилися з районів проведення антитерористичної операції та постійно проживають у м. Сєвєродонецьку мають право отримувати щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Грошова допомога надається на шість місяців з дня звернення за її призначенням.

Для отримання грошової допомоги уповноваженому представнику сім'ї необхідно звернутися до УПтаСЗН з відповідною заявою та пред'явити паспорт громадянина України (або інший документ, що посвідчує особу), та довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік осіб, які переміщуються.

Грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплачу грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї у таких розмірах:

  • для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, неповнолітні діти) - 884 гривні на одну особу;
  • для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу.

Загальна сума допомоги на сім'ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім'ї та не може перевищувати 2400 гривень.

Якщо у складі сім'ї, який призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення нею трирічного віку: громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними: громадян, які доглядають за інвалідами І групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами І чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку, а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги), які не працевлаштувалися або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України чи в районах проведення антитерористичної операції, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім'ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.

Грошова допомога не призначається у разі, коли:

  • будь хто з членів сім'ї має у володінні житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України та райони проведення антитерористичної операції;
  • у володінні сім'ї є два або більше транспортних засобів (механізмів, автобусів, вантажних та легкових автомобілів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через уповноважені органи, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску:
  • будь-хто з членів сім'ї має на депозитному банківському рахунку кошти у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Уповноважений представник сім'ї, якому призначено грошову допомогу, зобов'язаний повідомляти УПтаСЗН про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.

Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються на вимогу УПтаСЗН. У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.

Для отримання грошової допомоги особі. яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, необхідно звертатися до Управління праці та соціального захисту населення м. Сєвєродонецька за адресою: вул. Новикова, 15-б, каб. 22.

 

Последние комментарии