У міськраді обговорили програму допомоги учасникам АТО

У міськраді обговорили програму допомоги учасникам АТО

25 липня в Сєвєродонецькій міськраді відбулося обговорення Міської програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2017 рік.

У заході під головуванням в.о. першого заступника міського голови Сергія Зарецького брали участь керівники структурних підрозділів міської ради, військові, військовий комісар міста полковник Олег Чехута та інші працівники військкомату, представники громадських організацій – усі, хто брав участь у розробці цього документа.

Програмою передбачено комплекс заходів з підтримки бійців антитерористичної операції та їх сімей у правовому, соціальному, медичному, транспортно-побутовому напрямах. Зокрема, забезпечення земельними ділянками учасників бойових дій, які брали участь в АТО, надання одноразової матеріальної допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України, інших законних військових формувань, які перебували в зоні АТО по закінченню контракту, забезпечення безкоштовним харчуванням учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Сєвєродонецька, батьки яких є військовослужбовцями Збройних Сил України, інших законних військових формувань, які перебували (ють) в зоні АТО (або загинули під час проведення АТО) тощо. В поточному році планується фінансування цієї ініціативи у розмірі 5752,86 тис. грн. (452,56 тис. грн. – з держбюджету, 5032,3 тис. грн. – з міського бюджету, 268,0 тис. грн. – інші джерела). За підсумками обговорення було надано протокольне доручення щодо вирішення чіткого механізму виплати бійцям грошей, передбачених заходами програми для її подальшого прийняття на сесії міськради.

«При розробці документа був взятий до уваги досвід інших міст, де вже реалізуються подібні програми. Ми намагалися підготувати проект під сєвєродонецькі реалії з урахуванням наших можливостей та особливостей, охопити напрями допомоги нашим захисникам та їх сім’ям. Важливо те, що допомагали нам у розробці програми ті, на кого вона розрахована – учасники АТО, й ті, хто ними опікується – волонтери і активісти. Підтримка бійців антитерористичної операції дуже важлива. У 2014 році вони звільнили наше місто від сепаратистів, і зараз продовжують боронити нашу країну ціною власного здоров’я та життя. Ми, громада, маємо бути їх надійним тилом і підтримкою. Ми повинні зробити все можливе, щоб забезпечити їх життя і добробут, благополуччя їх родин тут, на мирній території», – підкреслив Сергій Зарецький.


Владислав СТАРИЦЬКИЙ
 

Последние комментарии