Посли США та Канади закликають до відновлення рутинної імунізації в Україні

Посли США та Канади закликають до відновлення рутинної імунізації в Україні

Посли Сполучених Штатів Америки та Канади спільно з в.о. Міністра охорони здоров’я України та Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні відвідали дитячу поліклініку № 2 у Києві та закликали до відновлення програми планової імунізації в Україні.

Нині Україна має найнижчий рівень планової вакцинації у світі. За останніми даними Міністерства охорони здоров’я (станом на серпень 2016 р.), тільки 30% дітей в Україні повністю вакциновані від кору, 10% – від гепатиту В та лише 3% – від дифтерії, коклюшу та правця.

Однією з причин критично низького рівня охоплення імунізацією в Україні є перебої з постачанням вакцин, що мали місце протягом останніх років. Для подолання цієї проблеми та за запитом Міністерства охорони здоров’я України ЮНІСЕФ закупив вакцини для захисту від небезпечних захворювань, яким можна запобігти за допомогою вакцин, такі як БЦЖ (від туберкульозу), КПК (від кору, паротиту та краснухи), вакцини від гепатиту Б, АКДС (від дифтерії, правцю та кашлюку), АДП-М (від дифтерії та правцю для дорослих), АДП (від дифтерії та правцю для дітей), вакцини проти сказу і вакцини bOPV (бівалентна оральна поліомієлітна вакцина). Всі ці вакцини вже доставлені в Україну та доступні у медичних закладах по всій країні, у т.ч. у дитячій поліклініці № 2 у Києві.

Нинішніх запасів вакцин достатньо для задоволення потреб у плановій імунізації в Україні на 4‑6 місяців. Завершується робота над договором між ЮНІСЕФ та Міністерством охорони здоров’я стосовно закупівель вакцин та антиретровірусних препаратів у 2016 р.

«Ми закликаємо Міністерство охорони здоров’я та всіх медичних працівників України відновити планову імунізацію та працювати над подальшим збільшенням охоплення вакцинацією українських дітей», – заявила Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. «Ми з радістю надаємо підтримку Уряду України та, зокрема, Міністерству охорони здоров’я, для реформування і підвищення ефективності та оперативності системи закупівель лікарських засобів в Україні», – підкреслила вона.

Уряди Сполучених Штатів Америки та Канади надають підтримку Україні у відновленні програм рутинної імунізації та реагуванні на спалах поліо в 2015-2016 рр. Зокрема, Уряд США підтримав масштабну програму навчання для медичних працівників та профінансував інформаційну кампанію з питань вакцинації для батьків. Уряд Канади підтримав заходи зі зміцнення холодового ланцюга для розповсюдження вакцин у всіх областях України, а у минулому році забезпечив закупівлю вакцин від поліо.

«Уряд  США надав 1 млн. доларів ЮНІСЕФ на підтримку подолання поліомієліту  в Україні у 2015 році, а також  800 тис.  доларів у цьому році  -  на проведення інформування батьків та навчання медиків з  питань  імунізації. Дуже важливо, щоб  батьки  усвідомлювали, що  дітей треба вакцинувати», - сказала пані Марі Йованович, Посол США в Україні.

«Минулого року Канада спільно з Міністерством охорони здоров’я вживала активних заходів для національної кампанії з вакцинації проти поліо. Ми дякуємо тисячам лікарів та медсестер, які зробили щеплення мільйонам дітей. Цього року ми з радістю звертаємо увагу на те, що ООН забезпечила постачання ще більшої кількості вакцин. Однак багато дітей в Україні досі не пройшли повної рутинної імунізації. Я закликаю українських батьків скористатися цими безкоштовними вакцинами та захистити своїх дітей від абсолютно непотрібних захворювань», – зазначив пан Роман Ващук, Посол Канади в Україні.

«Рівень вакцинації в Україні має відповідати європейському. За допомогою наших міжнародних мартнерів ми налагодили постачання якісних вакцин в Україну та працюємо над відновленням рутинної імунізації. Закликаємо медичних працівників та батьків провести вакцинацію своїх дітей для того, щоб захистити їхнє життя та здоров’я», – наголосила д-р Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я України. 

Последние комментарии