На Луганщині припинила діяльність конвертцентру, через який фінансувалися терористи

На Луганщині припинила діяльність конвертцентру, через який фінансувалися терористи

Співробітники Служби безпеки України припинили на Луганщині діяльність конвертаційного центру, через який у тому числі фінансувалася терористична організація "ЛНР", повідомляє прес-центр СБУ.

Організували конверт четверо мешканців Луганської та Київської областей, обслуговували нелегальний бізнес понад десяток виконавців. Конвертцентр надавав "послуги" з мінімізації податкових зобов’язань, штучного формування податкового кредиту та переведення коштів у готівку.

Співробітники спецслужби встановили, що серед клієнтів конверту були комерційні структури з тимчасово окупованих терористами територій. Вони не пройшли перереєстрацію, згідно з українським законодавством, але мали рахунки у вітчизняних банках. Правоохоронці вже задокументували проходження через ці рахунки восьми мільйонів гривен. За оперативною інформацію, гроші знімалися та готівкою перевозилися до т.зв. "ЛНР". Частина з них йшла на фінансування незаконних збройних формувань терористів.

Під час обшуків в офісах конвертаційного центру та за місцем проживання зловмисників у Сєверодонецьку та Лисичанську співробітники СБ України вилучили бухгалтерську, податкову документацію, печатки та штампи майже тридцяти фіктивних фірм, задіяних у оборудці. На носіях інформації виявлено додаткові докази нелегальної фінансової діяльності.

Накладено арешти більше ніж на 130 рахунків підприємств у 4 банківських установах. Лише в одному банку на рахунках вже заблоковано понад 2,5 мільйона гривень. 

Слідчими СБ України відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 258-5 Кримінального кодексу України – фінансування тероризму. 
Триває досудове слідство.

Последние комментарии