У Луганській обласній ВЦА пройшла нарадо щодо можливого будівництва гілки електропостачання для повноцінного забезпечення регіону електроенергією

У Луганській обласній ВЦА пройшла нарадо щодо можливого будівництва гілки електропостачання для повноцінного забезпечення регіону електроенергією

Сьогодні, 15 квітня, у Луганській обласній ВЦА пройшла нарада з питання визначення місця розташування майданчика для будівництва підстанції 500 кВ (територія Кремінського району Луганської області) та заходів з прокладенням ПЛ 500 кВ та ПЛ 220 кВ (територія Донецької та Луганської областей). 

Нарад пройшла за участі: керівництва Луганської облдержадміністрації, представників ДП «НЕК «Укренерго», Державного агентства з питань відновлення Донбасу, силовиків, Держгеокадастру, тощо. 

«Ми сьогодні зібралися щоб обговорити архіважливе для області питання безперебійного електроживлення Луганської області. Про це ми давно говоримо і постійно піднімаємо питання перед Урядом. Це дасть нам змогу ставити питання перед нашим потужними підприємствами по відновленню роботи», – зазначила перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Єлизавета Пушко-Цибуляк.

Під час наради було розглянуто найбільш оптимальні варіанти вирішення проблеми електропостачання регіону. 

«У нас на відновленні знаходяться наразі чотири гілки електропостачання. Всі вони частково проходять по окупованій території. Роботи які ведуться на нашому боці завершені на 90-95%. На окуповану територію наших ремонтників не допускають. Переговори йдуть на рівні Мінська. Тому ми просимо розглянути можливість побудови нової гілки до Кремінною, яка дасть можливість створювати нові робочі місця та запустити ті підприємства, котрі на даний час потребують електроенергію. Важливі великі підприємства для області не запускаються, оскільки їх живить всього одна гілка електроживлення», – сказав заступник голови Луганської облдержадміністрації Сергій Хлякін.
«Я розкажу про два варіанти, які ми розглядаємо для забезпечення електропостачанням підконтрольної території Луганщини. Перший варіант передбачає використання території тільки Луганської області. Другий варіант передбачає будівлю лінії електропередачі через територію Бахмутського району Донецької області», – відзначив начальник служби земельних відносин у проектах інвестиційної програми, Управління супроводу проектної документації та земельних відносин, Департаменту внутрішніх інвестицій Сергій Бровінський ДП «НЕК «Укренерго».
У ході наради було розглянути можливість будівництва першої чи другої лінії з урахуванням військових, земельних, екологічних та фінансових факторів. Всі пропозиції було внесено у протокол, який у подальшому після обробки та упорядкування буде наданий на розгляд Кабінету Міністрів України.

Последние комментарии