Відбулась презентація проекту з картування громад м. Сєвєродонецька

11 липня у кризовому медіа центрі "Сіверський Донець" відбулась презентація проекту з картування громад м. Сєвєродонецька. Представники робочої групи  проекту розповіли журналістам і громадським активістам про передумови виникнення такої ініціативи, про цілі і завдання проекту, познайомили з партнерами  проекту,  а також розповіли про переваги, які отримає громада від результатів досліджень.

Картування громади (Community Mapping) – можна охарактеризувати, як громадське дослідження із залученням широкого кола активних мешканців, які визначають цінні якості свого ареалу проживання, вишукують можливості, діляться своїми відчуттями та ідеями. Картування громади може спонукати людей ставати потужними захисниками суспільних цінностей та агентами демократичних перетворень. Виходячи з того, ким вони є, небайдужі мешканці можуть в подальшому організовувати соціальні, культурні, освітні, екологічні та  правозахисні ініціативи у своїй громаді, базуючись на результатах дослідження

Проект реалізується ГО «Туристичний інформаційний центр «Сєвєродонецьк» в межах проекту «Містки громадської активності», що фінансується Європейським Союзом та впроваджується ГО «Центр культурного менеджменту» (Львів) у партнерстві з ВГО «Українська бібліотечна асоціація», Благодійним фондом «Помагаємо» (Дніпро) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (Варшава) у 2016-2018 рр.

В Сєвєродонецьку, зі слов авторів, на перший погляд здавалося б що все добре і все поступово налагоджується і розвивається, але на жаль існує велика кількість проблем і протиріч. В місті існує два впливових центри прийняття рішень - обласна і місцева влада, які знаходяться в певної конфронтації. Нікуди не зникла корупція, а протекціонізм по відношенню до «своїх» набув небувалих розмірів. На жаль, ці обидва центри, практично ігнорують один одного, діють відокремлено, демонструють кулуарність у прийнятті важливих рішень, кожен з них заточений під смаки та інтереси свого лідера. В місті зовсім відсутня виразна соціальна і культурна політики. Навіть стратегії розвитку міста і області в суперечать друг другу. Обидві центри практично повністю ігнорують діяльність громадського сектору, і неформальних громадських ініціатив. Їх рішення і дії засновані на старих традиційних формах, зовсім відсутня практика відкритого діалогу з громадою, а про дослідницький компонент взагалі мови не йдеться. В таких умовах, громадянам, при втіленні своїх ініціатив, необхідно докладати величезних зусиль щоб подолати всі перепони які створені чиновниками. Щоби змінити ситуацію, налагодити конструктивний діалог між усіма зацікавленими сторонами, дуже своєчасною буде спроба зробити картування громади, починаючи з аудиту ресурсів, виявлення її потенціалу, формулювання образу, пошуку ідентичності, бачення її здатності для розвитку. Стрижнем процесу буде широке залучення мешканців, за допомогою яких і будуть виявлятися цінні якості (індивідуальні, суспільні, інституціональні) та створюватись новий образ, образ привабливого міста в якому хотілося би жити. Це і є завданнями проекту, які мають бути вирішені у процесі картування. Основними партнерами виступатимуть громадські організації, кафедра соціології східноукраїнського національного університету, міська публічна бібліотека. 

#mupping #Акупунктура_міста

Последние комментарии