Профорієнтаційна робота з учнівською молоддю

Профорієнтаційна робота  з учнівською молоддю

З початку 2017 року спеціалістами Сєвєродонецького міського центру зайнятості проводилася ціла низка різноманітних профорієнтаційних заходів з учнівською молоддю міста, які допомагають дітям зорієнтуватися у широкому та цікавому світі професій, а також націлити їх на свідомий вибір професійної діяльності відповідно до своїх бажань,  нахилів та здібностей.

Так, 27 та 28 квітня відбулися дві професіографічні екскурсії на тролейбусі для восьмикласників СЗШ №8 та 1 під гаслом: «Обираємо професію разом!» за участю фахівців служби зайнятості, обласного навчально-методичного центру та ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей». У ході екскурсії учні відвідали Державну пожежно-рятувальну частину №12, де мали змогу ближче ознайомитися з професією пожежника-рятувальника. Заступник начальника пожежної частини розповів про шляхи отримання цієї професії, основні вимоги до неї та про перші кроки, які необхідно зробити на шляху до своєї мети. Далі учні мали цікаву та пізнавальну екскурсію до гаражу, де стоїть пожежна техніка, яку можна було побачити зблизька, поміряти пожежний захисний костюм, уявити себе на місці рятувальника у кабіні пожежної машини. Учасники екскурсії наочно побачили та відчули, яка благородна, але водночас важка та небезпечна робота рятувальника. 

16 та 17 травня учні 8-х та 10-х класів СЗШ №1 і 5 взяли участь у професіографічній екскурсії «Подорож у світ професій» до музею ПрАТ «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», де мали змогу ознайомитися з хімічними та будівельними професіями, історією створення підприємства. Перед ними виступили представники підприємства та фахівці служби зайнятості.

31 травня серед вихованців таборів з денним перебуванням «Літо-2017» пройшов міський конкурс малюнків «Моя майбутня професія», ініційований Сєвєродонецьким міським центром зайнятості. Близько чотирьохсот дітей взяли активну участь у малюванні професії своєї мрії на папері або крейдою на асфальті. Яскраві, талановиті, неповторні, щирі та дійсно цікаві роботи потрапили до представників служби зайнятості, які підбили підсумки конкурсу. 1 червня на урочистому відкритті початку роботи таборів з денним перебуванням «Літо-2017» відбулося нагородження учасників конкурсу приємними подарунками та призами від служби зайнятості. 
Яскраво, жваво та цікаво 6 червня пройшов обласний профорієнтаційний захід «Країна професійних мрій» для дітей молодшого та середнього шкільного віку міста Лисичанська, організований Луганською обласною службою зайнятості за участю представників центрів зайнятості Лисичанська, Сєвєродонецька, Рубіжного та Кремінної.

Близько 300 дітей – вихованців таборів з денним перебуванням загальноосвітніх шкіл Лисичанська взяли участь у цьому феєричному святі. Приємно відзначити, що запрошеними гостями на ньому також стали учні Сєвєродонецької загальноосвітньої школи №15, які за активну участь у профорієнтайційних заходах служби зайнятості протягом навчального року були нагороджені Сєвєродонецьким міським центром зайнятості цією поїздкою.

Безліч профорієнтаційних конкурсів, вікторин, спортивних змагань та розваг чекали учасників свята на площі Перемоги. Діти мали змогу під час конкурсів перевірити свої знання та дізнатися щось нове з таємничого і незвичайного світу професій, випробувати себе у ролі пожежника, будівельника, лікаря або поліцейського. Усі гості «Країни професійних мрій» за активну участь у конкурсах отримували чарівні жетончики, а у Печері скарбів мали змогу обміняти їх на призи. Жоден з учасників свята не залишився без приємного подарунка! Море позитиву та веселого настрою панувало цього дня на площі Перемоги у місті Лисичанську! Протягом усього червня тривали екскурсії школярів у центрі зайнятості, які проводила фахівець з питань профорієнтації Наталія Калініна. Діти проходили поверхами організації, спілкувалися з керівництвом центру зайнятості, брали участь у конкурсах та змаганнях. Кожна екскурсія завершувалася переглядом  відеофільму про різні професії в інформаційному класі.

Літні профорієнтаційні заходи завершилися, але з першого вересня ця робота триватиме й далі! Маємо надію, що аналогічні заходи допоможуть хлопчикам та дівчаткам якомога раніше замислитися про майбутню професію та зробити правильний вибір.

 

О. ВАКУЛЕНКО, начальник відділу активної підтримки безробітних Сєвєродонецького ЦЗ

Последние комментарии