За помилки у деклараціях „спрощенців” не каратимуть. Верховна Рада України врахувала ініціативи податківців

Народні депутати ухвалили Закон, який вносить суттєві зміни у роботу підприємців, які працюють на спрощеній системі оподаткування. Так, зокрема, введено мораторій на застосування фінансових санкцій до „спрощенців” за помилки, які протягом 2012 року будуть допущені при заповненні податкових декларацій та книги ведення доходів та витрат. 

Про це повідомляє прес-служба ДПС України.

Законом враховано ряд ініціатив ДПСУ, спрямованих на спрощення процедури реєстрації платником податку на додану вартість. Так, відтепер будь-яка особа, яка здійснює господарську діяльність може зареєструватися платником ПДВ. Обмеження щодо добровільної реєстрації – скасовано. Крім того, зменшено строк реєстрації платників ПДВ з 10 до 5 робочих днів, запроваджено електронну форму податкової накладної. 

Змінено і терміни реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі. Це надасть можливість своєчасно перевірити наявність права на декларування податкового кредит. 

Серед основних ініціатив податкової, викладених у законі, також є: 

- не застосовування до 1 січня 2014 штрафних санкцій за неподання або порушення строку подання фізособами до органів ДПС відомостей про зміну даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; 

- надання права платнику податків самостійно здійснювати продаж майна з метою погашення таким платником податкового боргу, за згодою органу ДПС; 

- відтермінування справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до 1 січня 2013 року тощо. 

Последние комментарии